РЕПУБЛИКА СРБИЈА
АУТОНОМНА ПОКРАЈИНА ВОЈВОДИНА
ПОКРАЈИНСКИ СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА РЕГИОНАЛНИ РАЗВОЈ,
МЕЂУРЕГИОНАЛНУ САРАДЊУ И ЛОКАЛНУ САМОУПРАВУ
Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Александар Софић присуствовао је данас на Новосадском сајму деветој међународној конференцији студената грађевинарства, геодезије и архитектуре „CoNStruction24“, која је окупила око 300 учесника из земље и региона.
Обраћајући се присутнима, секретар Софић је истакао да је ресорни секретаријат подржао овогодишњу конференцију, јер сама чињеница да се одржава скоро деценију, говори у прилог њеном значају као неформалном образовању.
– Данас студенти грађевинарства и геодезије већ током студирања проналазе посао, а ово је прилика да будући стручњаци размене знања и ступе у контакт са успешним и иновативним компанијама, где ће обављати стручну праксу и пронаћи запослење– рекао је секретар Софић.
Он је нагласио да овакве конференције служе за размену искустава, како бисмо могли да пратимо модерне трендове, омогућавајући студентима да развијају одржива и функционална решења за савремене архитектонске и урбанистичке изазове, јер се нове технологије убрзано развијају у свету.
Чланица Градског већа за екологију, енергетску ефикасност и заштиту животне средине Вања Петковић је истакла да Нови Сад постаје све видљивији на мапи Европе као место сусрета науке, економије и долазећих трендова.
– Замах грађевинске индустрије најбоље осликава чињеница да је Градска управа за урбанизам и грађевинске послове од 2012. године издала близу 9 хиљада грађевинских дозвола – рекла је Вања Петковић.
Конференцији су присуствовали подсекретар у Покрајинском секретаријату за високо образовање и научноистраживачку делатност Марко Стевовић и декан Факултета техничких наука проф. др Борис Думнић, као и представници Универзитета у Новом Саду, а поред Покрајинског секретаријата за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу конференцију је подржао и Факултет техничких наука – Департман за грађевинарство и геодезију и Департман за архитектуру и урбанизам, као и бројне компаније.
Пројекат је покренула Студентска унија Факултета техничких наука, са циљем стручног усавршавања и упознавања студената са актуелним трендовима у поменутим областима.
Програм конференције, која траје до 3. новембра, обухвата стручна предавања, радионице, панел-дискусије и посете градилиштима, где ће студенти имати прилику да се непосредно упознају са својом струком.