• Подсекретар Војновић на отварању Сајма ЕУ пројеката и манифестације Европско село у Зрењанину поводом Дана Европе Понедељак, 08. Мај 2017. 10:30
    ЗРЕЊАНИН, 05.05.2017. – Подсекретар у Покрајинском секретаријату за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Војновић присуствовао је у петак, 05. маја 2017. године, свечаном отварању традиционалне манифестације поводом дана Европе у Зрењанину „Европско село“, где су министарка без портфеља Јадранка Јоксимовић и вршилац дужности шефа Делегације Европске уније Оскар Бенедикт поручили да Европска унија и чланство у њој нису ништа апстрактно, те да србија има много користи од свог европског пута и да постоји много фондова који су нама на располагању.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Презентација програмске апликације за превенцију од поплава у оквиру пројекта Србије, Хрватске и БиХ „DR SHARE“ Четвртак, 04. Мај 2017. 15:05
    ВУКОВАР, 04.05.2017. – Помоћник секретара за регионални развој, прекограничну сарадњу и локалну самоуправу Јован Подрашчанин учествовао је у четвртак, 04. маја 2017. године, у Вуковару, на презентацији програмске апликације, ИТ алата, који ће помоћи у управљању система цивилне заштите у ванредним ситуацијама, што је део пројекта „DR SHARE“, суфинансираног од ЕУ, а који окупља партнере из три државе Србије, Хрватске и БиХ. Помоћник Подрашчанин је овом приликом рекао да данашња презентација програмске апликације представља резултат заједничког вишемесечног и то веома интезивног рада на реализацији пројекта подржаног од стране ЕУ, а чији је циљ да повећа заједничку спремност за реаговање и сарадњу на локалном, регионалном и прекограничном нивоу у систему управљања ризицима.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић: Тврђава Арад је симбол страшног страдања српског народа у логору током Првог светског рата Субота, 22. Април 2017. 12:10
    АРАД, 21.04.2017. - Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, положио је у петак, 21. априла 2017. године, цвеће на спомен плочу и указао почаст свим жртвама и страдалим српским заробљеницима у логору у Араду, који су уморени у периоду од 1914. до 1918. године у логору Арадска тврђава, у Румунији, оценивши да је“ тврђава Арад симбол страдања и патње српског народа у Првом светском рату, где је над њима извршен злочин по налогу тадашњих аустроугарских власти“.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Пастор и Бјелић на обележавању 25 година Жупанијског већа Арада Петак, 21. Април 2017. 14:10
    Арад/Нови Сад, 21. април – Председник Скупштине АП Војводине Иштван Пастор и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић присуствовали су данас у румунском граду Араду свечаном обележавању 25. годишњице од формирања Жупанијског већа Арада, као највишег представничког тела истоимене жупаније. Говорећи на свечаној академији поводом великог јубилеја жупаније са којом АП Војводина негује пријатељске и партнерске односе, председник Пастор је нагласио да „све нас, Румуне, Мађаре, Србе, везују дубоке историјске, комшијске, пријатељске и породичне везе“, које се онда много лакше употпуњују институционалним, привредним, екомомским и другим садржајима.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Потписан Споразум о сарадњи између Привредне коморе Војводине и Привредне коморе Тимиш, Темишвар Петак, 21. Април 2017. 9:10
    ТЕМИШВАР - Привредна комора Војводине и Привредна комора Тимиш, са седиштем у Темишвару, потписале су у четвртак, 20. априла 2017. године Споразум о сарадњи у Темишвару, Румунија, чиме је успостављена чврста основа за будућу сарадњу, а потписивању су присуствовали и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић и подсекретар Небојша Војвновић.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Помоћник секретара Небојша Дракулић разговарао са проректором Универзитета у Санкт Петерсбургу Четвртак, 20. Април 2017. 15:55
    НОВИ САД, 20. априла 2017. – Помоћник секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић и подсекретарка у секретаријату за високо образовање и научноистраживачку делатност Светлана Михић разговарали су у четвртак, 20. априла 2017. године, са проректором за међународну сарадњу са Државног економског универзитета из Санкт Петерсбурга Димитријем Василенком о могућностима међурегионалне сарадње у области високог образовања.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Милићевић и Бјелић разговарали са привредницима у Оџацима о развоју на локалу Среда, 19. Април 2017. 9:10
    Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић посетили су у уторак, 18. априла 2017. године, Оџаке, где је на округлом столу под називом „Развој, потенцијали и проблеми привреде у општини Оџаци“, разговарао са привредницима оџачке општине о њиховој улози у развоју привреде на локалу, као и о тренутним приликама и проблемима са којима се суочава привреда у оџачкој општини.