• Делегација АП Војводине у Бриселу имала састанке са представницима европских регија Среда, 11. Октобар 2017. 10:35
    Делегација АП Војводине коју у Бриселу предводе председник Покрајинске владе Игор Мировић и председник Скупштине Војводине Иштван Пастор, одржала је данас низ састанака са представницима немачке регије Хесен, Горње Аустрије, италијанских регија Ломбардија и Умбрија, као и са представницима Осјечко- барањске жупаније. Састанци су одржани са шефом представништва Хесена при Европској унији Фридрихом фон Хојсингером, председником Скупштине Горње Аустрије Виктором Зиглом, Валентином Апреом чланом регионалне владе Ломбардије задуженом за образовање, културу, запошљавање и политике рада и жупаном Осјечко-барањске жупаније Иваном Анушићем.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Делегација АП Војводине на отварању 15. Европске недеље региона и градова Уторак, 10. Октобар 2017. 10:15
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић, председник Скупштине АП Војводине Иштван Пастор и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, присуствовали су данас у Бриселу отварању 15. Европске недеље региона и градова. У организацији Европског комитета региона и Генералног директората за регионалне политике, овогодишња манифестација под називом "Regions and Cities working for a better future", окупила је учеснике из 170 региона и градова широм Европе.
  • Позив за учешће на фото-конкурсу Понедељак, 09. Октобар 2017. 11:20
    ДКМТ Регионална развојна агенција Непрофитно јавно друштво позива Вас да поводом одржавања свечане скупштине ДКМТ која ће се одржати 21. новембра 2017.године у Новом Саду учествујете на фото- конкурсу под насловом „ Живот у Еврорегији Дунав-Криш-Мориш-Тиса“. Неопходно је да се у пријави на конкурс приложе фотографије које приказују вредности еврорегије, свакодневницу људи који живе у пограничном подручју, као и фотографије које дочаравају тренутке живота поред границе.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Небојша Дракулић у Привредној комори Војводине подржао представљање туристичке понуде региона Понедељак, 09. Октобар 2017. 10:55
    У оквиру Сајма туризма, у Привредној комори Војводине (ПКВ) у петак 06. октобра 2017.године представљена је туристичка понуда региона. Представници привредних комора (ПК) региона сагласни су у томе да је најважнија регионална сарадња и да уједињени могу много више да допринесу поспешивању развоја туризма у региону. Подршку раду ПКВ у овој области пружила је и Покрајинска влада. Помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић истакао је добру сарадњу коју Покрајинска влада и Секретаријат имају са ПКС и ПКВ.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Подрашчанин на Конференцији „Дунав-нове перспективе“ Петак, 06. Октобар 2017. 13:50
    Помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Јован Подрашчанин обратио се на Конференцији „Дунав-нове перспективе“ у оквиру панел дискусије „Стратешке активности, изазови и решења, као нове перспективе Дунава“ која се одржала у четвртак 05.10.2017.године на Новосадском сајму, у Новом Саду.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Конкурс за доделу средстава из Буџетског фонда за спровођење мера развојне политике Аутономне покрајине Војводине Четвртак, 05. Октобар 2017. 12:10
    На основу члана 38. став 1. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Сл. лист АПВ“, број 37/2014, 54/2014-други пропис и 37/2016 и 29/2017) и члана 21, члана 22. став 4. и члана 25. Покрајинске скупштинске одлуке о буџету Аутономне Покрајине Војводине за 2017. годину („Сл. лист АПВ“, број 69/2016, 27/2017-исправка, 29/2017 и 39/2017), на основу Уредбе о правилима за доделу државне помоћи („Сл. гласник РС“ бр. 13/2010, 100/2011, 91/2012, 37/2013, 97/2013 и 119/2014), а у вези с Покрајинском уредбом о условима и начину доделе средстава из буџетског фонда за спровођење мера развојне политике Аутономне покрајине Војводине („Службени лист АПВ“, број 42/2017), Покрајински секретаријат за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу (у даљем тексту: Секретаријат) расписује:Конкурс за доделу средстава из Буџетског фонда за спровођење мера развојне политике Аутономне покрајине Војводине
    ОПШИРНИЈЕ