• Решење o додели средстава за суфинансирање организације манифестација и сусрета међународног карактера на територији АПВ Среда, 23. Новембар 2016. 0:00
    На основу Kонкурсa за организацију манифестација и сусрета међународног карактера на територији АП Војводине, који је Покрајински секретаријат за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу расписао 10. новембра 2016. године, донето је Решење о додели средстава за суфинансирање у износу од 1.000.000,00 динара.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић: Туристичка пруга Сонта-Апатин-Сомбор-Бачки брег може бити попут Шарганске осмице Среда, 23. Новембар 2016. 0:00
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић поручио је у среду, 23. новембра 2016. године, на јавној презентацији пројекта „ Студија оправданости за претварање напуштене пруге Сoнта-Апатин-Сомбор-Бачки Брег у туристичко музејску пругу Специјалног резервата природе Горње подунавље“ коју реализује Војвођанско друштво за железницу, да покрајинска Влада подржава овакве и сличне пројекте, те да потенцијал у његовој реализацији види попут туристичке пруге Шарганска осмица.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Дракулић: оснаживање општина и охрабривање инвеститора да улажу у мање развијене је један од приоритета Понедељак, 21. Новембар 2016. 13:20
    Помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић поручио је у суботу, 19. новембра 2016. године, говорећи о локалном развоју на дводневној регионалној конференцији о развоју нових видова туризма и њихове одрживости да су приоритети Покрајинске владе инвестиције, нова радна места, оснаживање локалних самоуправа, те да је циљ охрабрити инвеституре да одлазе и у мање развијене општине. “Ми смо у секретаријату ове године кренули у врло интезиван обилазак локалних самоуправа где нам је циљ да се упознамо са реалним постојећим капацитетима, али и да упознамо општине са нашим планом да се са буџета активно окрену спољном финасирању.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Председник Мировић и секретар Бјелић примили амбасадорку Румуније Четвртак, 17. Новембар 2016. 9:30
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић и амбасадорка Румуније у Републици Србији Њ.Е. Јоана Кристина Попа (Oana Cristina Popa), сагласили су се приликом данашњег сусрета да постоје бројне могућности да се актуелизује сарадња између покрајине Војводине и жупанија у Румунији. Председник Мировић је у разговору истакао да континуирано пријатељске и добросуседске односе Србије и Румуније треба искористити и на практичном плану, за даље јачање сарадње између двеју држава и њихових регија.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Састанак о усаглашавању пројеката у прекограничној сарадњи Мађарске и Србије Среда, 16. Новембар 2016. 0:00
    Помоћници покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић и Јован Подрашчанин учествовали су данас на серији састанака представника Развојне агенције жупаније Бач-Кишкун са представницима покрајинских секретаријата, ради усаглашавања пројеката у вези прекограничног програма Мађарска-Србија.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Пословни инкубатори Нови Сад и Сента афирмишу конкурентност и подстичу економски раст Уторак, 15. Новембар 2016. 15:55
    У оквиру друге радне посете пословним инкубаторима у АП Војводини, потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за привреду и туризам Иван Ђоковић, подсекретар Покрајинског секретаријата за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Војновић, и директор Службе зa реaлизaцију прогрaмa рaзвојa АП Војводине, Дејан Авдаловић, боравили су у Новом Саду и Сенти. Циљ посете је оперативна анализа постојећег стања у сваком од инкубатора, како би се креирале адекватне мере и модели финансијске, логистичке и стручне подршке које би допринеле њиховој одрживости и оперативности.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Четврти радни састанак у вези пројекта „DR Share“ за унапређење реаговања у ванредним ситуацијама Понедељак, 14. Новембар 2016. 14:40
    Покрајински секретаријат за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу био је домаћин, у понедељак, 14. новембра 2016. године, четвртом радном састанаку на пројекту „Dr Share“ („Смањење катастрофа, стандардизована опасност и процена ризика (DR SHARE)“) где је са партнерима из Хрватске и Босне и Херцеговине, уз присутво експерата, разматрано како ће изгледати софтверска апликација са подацима за помоћ и санацију у случајевима ванредних ситуација. Помоћник секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Јован Подрашчанин рекао је овом приликом да је прекогранична сарадња финансирана претприступним ЕУ фондовима веома важна за Секретаријат као “један од главних алата за привлачење страних извора финансирања, а оваквим пројектом, смањујемо негативне последице елементарних непогода и других ванредних ситуација”.