• Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја за 2019. Уторак, 23. Април 2019. 13:40
    На основу члана 24.и члана 38.став 1. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја
    ОПШИРНИЈЕ
  • Милићевић: „Дан добављача“ доприноси повећању производње и извоза у пољопривреди Уторак, 09. Април 2019. 15:50
    Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић отворио је данас други по реду „Дан добављача“ у сфери агробизниса и прехрамбене индустрије, који организује Развојна агенција АП Војводине уз подршку Покрајинске владе. Циљ ове манифестације је да окупи мала и средња предузећа у агробизнису и повеже их са великим извозницима и трговинским ланцима, и на тај начин им омогући да уђу у ланац добављача.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Потписан Споразум о развијању сарадње између АП Војводине и кинеске провинције Хаjнан Петак, 29. Март 2019. 13:40
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић и извршни вицегувернер кинеске провинције Хајнан Мао Чаофенг потписали су данас у Кини, у граду Боао, Споразум о успостављању и развијању пријатељских односа и сарадње између АП Војводине и провинције Хајнан. Две стране сагласне су у томе да ће уложити заједничке напоре, како би промовисале пријатељске контакте међу људима и економски и трговински проток.
  • У Араду одржана конеференција „ Via Habzburg“ Среда, 27. Март 2019. 13:10
    Поводом преузимања председавања Саветом Европе од Републике Аустрије и посвећености европским вредностима које промовише Жупанија Арад, као и културног и историјског наслеђа које је жупанија наследила од Хабзбуршке монархије, данас је у Aраду у сарадњи са Институтом европских регија одржана конеференција под називом „Via Habzburg“ која је окупила бројне регионалне доносиоце одлука и културне актере.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Интензивирање односа АП Војводине и кинеске провинције Гуангдонг Понедељак, 25. Март 2019. 13:50
    Делегација Покрајинске владе, с председником Игором Мировићем на челу, састала се данас у Кини, у Гуанџоу, с вицегувернером провинције Гуангдонг – Оујенгом Вејмином и представницима економског департмана и канцеларије за међународне односе поменуте провинције. У разговору је било речи о унапређивању привредне и трговинске сарадње, могућностима за реализацију конкретних пројеката у области здравства и пољопривреде, као и о учешћу кинеских компанија у релизацији инвестиција на територији АП Војводине.
  • Председник Мировић у радној посети Кини Понедељак, 25. Март 2019. 10:30
    Делегација Покрајинске владе, на челу с председником Игором Мировићем, борави у радној посети Кини, у оквиру које ће посетити провинције Гуангдонг и Хајнан. Приликом посете граду Гуангџоу, председник Мировић састаће се с вицегувернером провинције Гуангдонг, а потом ће обићи и највећи кинески трговински сајам – Canton.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Kонкурс за пријаву на 6. циклус Специјалистчког програма „Управљање регионалним резвојем кроз ЕУ фондове“ Среда, 20. Март 2019. 12:00
    Фонд „Европски послови“ АП Војводине, уз подршку Покрајинске владе, у циљу јачања покрајинских капацитета, кроз упознавање са ЕУ процесима и регионалним политикама, значајем и могућностима приступања европским фондовима, као и кроз конкретну обуку за писање и имплементацију европских пројеката, расписује: КОНКУРС ЗА VI ГЕНЕРАЦИЈУ ПОЛАЗНИКА СПЕЦИЈАЛИСТИЧКОГ ПРОГРАМА „УПРАВЉАЊЕ РЕГИОНАЛНИМ РАЗВОЈЕМ КРОЗ ЕУ ФОНДОВЕ“