• Решење о додели средстава на Конкурсу за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив Четвртак, 23. Новембар 2017. 15:30
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Решење о додели средстава на Конкурсу за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив
    ОПШИРНИЈЕ
  • Нове субвенције за унапређивање 13 локалних самоуправа АП Војводине Четвртак, 23. Новембар 2017. 14:15
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, уручио је данас уговоре у вредности од 8 милиона динара представницима 13 градова и општина који су остварили право на средства путем конкурса за суфинансирање пројеката локалних самоуправа за унапређење израде и спровођење ефикасних регионалних и локалних јавних политика.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Еврорегион ДКМТ у прве две деценије испунио своју мисију Уторак, 21. Новембар 2017. 16:10
    Свечаном седницом одржаном у Скупштини АП Војводине, Еврорегија Дунав–Криш–Мориш–Тиса данас је обележила две деценије од оснивања. Еврорегија ДКМТ основана је 21. новембра 1997. године у Сегедину. Циљ сарадње је, према намерама оснивача, био да се развије и прошири сарадња између локалних самоуправа из пограничних подручја Мађарске, Србије и Румуније, на плану привреде, образовања, културе, науке и спорта, те да подржи укључење региона у процесе европске интеграције. Чланице Еврорегије ДКМТ данас су жупаније Арад, Тимиш и Караш Северин из Румуније, Чонград и Бач Кишкун из Мађарске и АП Војводина из Србије. Седницу су отворили председник Покрајинске владе и председавајући Регионалне сарадње ДКМT Игор Мировић и председник Скупштине Војводине Иштван Пастор.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Покрајински секретари одржали радни састанак са потпредседницом Скупштине жупаније Чонград Аном Мађар Петак, 17. Новембар 2017. 8:30
    Ресорни секретари четири покрајинска секретаријата, одржали су данас радни састанак са потпредседницом Скупштине жупаније Чонград у Мађарској и потпредседницом Скупштине европских региона (АЕР) задуженом за проширење и ЕУ, Аном Мађар. На састанку је оцењено да је досадашња сарадња покрајинских секретаријата и жупаније Чонград изузетно успешна те да су одобрени пројекти који се финасирају из фондова Европске уније, донели конкретне резултате на добробит грађана Војводине и жупаније Чонград.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Председник Мировић примио амбасадора Хрватске Четвртак, 16. Новембар 2017. 14:10
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић примио је данас новоименованог амбасадора Републике Хрватске у Републици Србији Гордана Бакоту. Мировић и Бакота су се сагласили да, у светлу интензивирања укупних односа између држава Србије и Хрватске, постоје бројне могућности за искорак у сарадњи Војводине са Хрватском и њеним жупанијама.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Мировић разговарао са амбасадорком Македоније Уторак, 14. Новембар 2017. 14:40
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић и амбасадорка Републике Македоније Вера Јовановска-Типко, оценили су у данашњем разговору, да постоји простор за јачање сарадње покрајине Војводине и Србије са Македонијом, пре свега у области привреде и културе. Истакнуто је да је у обостраном интересу унапређење економских односа, кроз повезивање привредних комора и кластера у области пољопривреде, прехрамбене и металске индустрије.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа за унапређење израде и спровођење ефикасних регионалних и локалних јавних политика Петак, 10. Новембар 2017. 11:20
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа за унапређење израде и спровођење ефикасних регионалних и локалних јавних политика, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа за унапређење израде и спровођење ефикасних регионалних и локалних јавних политика