• Нове субвенције за јачање локалних самоуправа у Војводини Понедељак, 21. Мај 2018. 15:14
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, уручио је данас уговоре у вредности од преко 16,5 милиона динара, представницима више војвођанских општина који су права на средства оствaрили путем Конкурса за суфинансирање пројеката од стратешког значаја у области регионалног развоја. Активности на пројектима локалних самоуправа којима су средства одобрена, односе се на израду и реализацију пројектно техничке документације за опремање индустријских зона и израде студија изводљивости за стратешке пројекте.
    ОПШИРНИЈЕ
  • У Матици српској одржана Конференција Срба из региона Понедељак, 21. Мај 2018. 15:10
    Помоћник покрајинског секретара зе регионални развој, међурегионалу сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић, присуствовао је данас годишњој седници Конференције Срба из региона која је ове године окупила кровне организације Срба из Албаније, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Словеније, Македоније и Румуније. „Данашњи догађај прераста у традиционално окупљање удружења српског народа као израз наше искрене саборности и солидарности на просторима изван граница Републике Србије, као матице српског народа“, поручио је Дракулић истакавши да Покрајинска влада кроз активности које спроводи настоји да системски подржава и спроводи пројекте привредне и културне сарадње са нашим партнерим из свих осам земаља региона.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Огњен Бјелић: Још 250 милиона за нова радна места у Војводини Понедељак, 21. Мај 2018. 14:18
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу, Огњен Бјелић, уручио је данас уговоре о субвенцијама вредне 250 милиона динара представницима 19 приватних компанија по основу Конкурса за доделу средстава из Буџетског фонда за спровођење мера развојне политике АП Војводине. „Улагање у привреду, уједно значи улагање и у културу, образовање, здравство и друге области од виталног значаја за друштво“, поручио је Бјелић и нагласио да Покрајинска влада у координацији са Развојном агенцијом Војводине, пружајући подршку компанијама у развоју,наставља са политиком подстицања бржег привредног развоја АП Војводине.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Отворена нова фабрика „Plastikcam East“ у Суботици Четвртак, 17. Мај 2018. 14:44
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, отворио је данас нови производни погон италијанске фабрике за термопластичну обраду „Plastikcam East“ у индустријској зони Суботице „Мали Бајмок“.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Oбележена 170. годишњица Мајске скупштине у Сремским Карловцима Уторак, 15. Мај 2018. 15:10
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, присуствовао је данас у Сремским Карловцима обележавању 170. годишњице Мајске скупштине када је проглашено оснивање Српске Војводине. Уочи свечане академије, у згради Магистрата одржана је свечана седница Покрајинске владе, на којој је донета одлука о формирању буџетског фонда за обнову културно историјског наслеђа и развој Сремских Карловаца. На седници је усвојена и иницијатива о измени Закона за обнову Сремских Карловаца.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Решење о додели бесповратних средстава за отварање нових радних места повезаних са реализацијом новог инвестиционог пројекта Понедељак, 14. Мај 2018. 13:10
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“ , број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и 29/2017), члана 13. Покрајинске уредбе о условима и начину доделе средстава из буџетског фонда за спровођење мера развојне политике АП Војводине ( „Службени лист АП Војводине“ 42/2017) као и члана 7 ст 1 тачке 1) , члана 11, 12 и 14. Уредбе о правилима за доделу државне помоћи („Сл.гласник РС“, бр 13/2010, 100/2011, 91/2012, 37/2013 и 119/2014), тачке VI Конкурса за доделу бесповратних средстава за отварање нових радних места повезаних са реализацијом новог инвестиционог пројекта , Решења број 401-00-00084/2/2017-01 Комисије за контролу државне помоћи као и Одлуке о усвајању препорука за привредна друштва чија је делатност од значаја за рурални развој АП Војводине, број СД-VIII-05/2018 od 09.05.2018. године Скупштине Развојне агенције Војводине, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Р е ш е њ е о додели бесповратних средстава за отварање нових радних места повезаних са реализацијом новог инвестиционог пројекта
    ОПШИРНИЈЕ