• Конкурс за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив Уторак, 17. Октобар 2017. 10:55
    На основу члана 38. став 1. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Сл. лист АПВ“, број 37/2014, 54/2014-други пропис, 37/2016 и 29/2017) и члана 21., члана 22. став 4. и члана 25. Покрајинске скупштинске одлуке о буџету АП Војводине за 2017. годину („Сл. лист АП Војводине“, број 69/2016, 29/2017 и 39/2017-ребаланс), Покрајински секретаријат за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу расписује: КОНКУРС за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја – други позив
    ОПШИРНИЈЕ
  • Отворен Први позив за подношење предлога пројеката у оквиру програма прекограничне сарадње Србија-Босна и Херцеговина 2014-2020 у оквиру инструмената за претприступну помоћ ( ИПА II ) Уторак, 17. Октобар 2017. 10:25
    У понедељак 16. октобра 2017. године у сали на другом спрату Скупштине Аутономне покрајине Војводине с почетком у 12 часова помоћник покрајинског секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Јован Подрашчанин одржао је радни састанак са представницима Министарстава Републике Српске поводом разматрања пројектних идеја у складу са објављивањем Првог позива за достављање предлога пројеката у оквиру IPA прекограничног програма Србија – Босна и Херцеговина 2014-2020 a све у складу са недавно потписаним Споразумом о сардањи између АП Војводине и Републике Српске.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Решење o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја Понедељак, 16. Октобар 2017. 11:20
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и и 29/2017) и тачке 8. Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси: Р е ш е њ е o додели средстава за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја
    ОПШИРНИЈЕ
  • Игор Мировић разговарао са председником Скупштине Црне Горе Понедељак, 16. Октобар 2017. 10:45
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић и председник Скупштине Црне Горе Иван Брајовић оценили су у данашњем разговору да су, у светлу укупно добрих односа држава Србије и Црне Горе, створене могућности за квалитетнију сарадњу и искорак у досадашњим односима АП Војводине и Црне Горе. Мировић и Брајовић су се сагласили да је поред јачања привредних веза и сарадње на инфраструктурним пројектима, у заједничком интересу покретање нових иницијатива за повезивање универзитета, театара, размену културних посленика и друго.
  • Унапредити сарадњу Војводине и Умбрије Петак, 13. Октобар 2017. 8:25
    Брисел/Нови Сад, 12. октобар – Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић одржао је 10. октобра у Бриселу, током учешћа на Европској недељи региона и градова, радни састанак са Лучом Капорицијем, директором за програме, иновације и конкурентност италијанске регије Умбрија.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић на састанку са европском комесарком за регионалну политику Корином Крету Четвртак, 12. Октобар 2017. 14:10
    У среду 11. октобра 2017.године покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сардњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић у оквиру свог учешћа на 15.Европској недељи региона и градова која се одржава у Бриселу , као члан делегације Владе Републике Србије коју је предводила премијерка Ана Брнабић састао се са европском комесарком за регионалну политику Корином Крету (Corina Cretu).
    ОПШИРНИЈЕ
  • Покрајина Војводина представила своје вредности на Европској недељи градова и регија Среда, 11. Октобар 2017. 10:55
    У Канцеларији АП Војводине у Бриселу, у Мисији Републике Србије при Европској унији, вечерас је одржан традиционални пријем који је делегација Покрајинске владе и Скупштине АП Војводине, током Европске недеље региона и градова, организовала за представнике европских регија и градова, учеснике ове манифестације, као и за привреднике заинтересоване за улагање у Војводини. Пријему „The Vojvodina Story“ присуствовали су представници више европских регија: немачког Хесена, италијанских регија Ломбардија, Фриули Венеција Ђулија и Умбрија, затим Горње Аустрије, суседне Осјечко-барањске жупаније, посланици Европског парламента, представници дипломатског кора и други.