• Пројекат о смањењу катастрофа презентован и у Босни и Херцеговини Среда, 21. Јун 2017. 0:00
    Завршна конференција у оквиру реализације пројекта „Смањење катастрофа, стандардизовање анализа опасности и процене ризика - DR SHARE“ одржана је 21. јуна 2017. године у Орашју, Босна и Херцеговина, а пројекат су промовисали партнери из три државе - Србије, Хрватске и Босне и Херцеговине.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Конференција за медије поводом годину дана рада Покрајинске владе Среда, 21. Јун 2017. 0:00
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић, заједно са члановима Владе, представио је на конференцији за медије једногодишње резултате рада покрајинске администрације. У складу са програмом рада који је пре годину добио двотрећинску подршку посланика у Скупштини Војводине, Мировић је подсетио на принципе којима се Покрајинска влада руководила у претходних годину дана. - То је, најпре, принцип политичке стабилности, који је у потпуности успостављен, јер су све одлуке доношене једногласно, истовремено, уз подршку у Покрајинској скупштини - казао је Мировић, додајући да је у протеклих годину дана напуштен принцип „јалових расправа“. Према речима председника Покрајинске владе, други важан принцип јесте сарадња са Владом Републике Србије, кроз модел који је дефинисан као окупљање око пројеката.
  • Бјелић: Успешно завршен пројекат „DR SHARE“ Уторак, 20. Јун 2017. 0:00
    На данашњој конференцији поводом завршетка пројекта „DR SHARE “Смањење катастрофа, стандардизована анализа опасности и процена ризика“ (Disaster Reduction, Standardized Hazard Analysis and Risk Evaluation - DR SHARE) у Новом Саду, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, обратио се предстваницима медија изразивши задовољство поводом успешне реализације комплексног међународног пројекта уз учешће више страних партнера и партнерских институција, што је како је рекао још једна од охрабрујућих чињеница на европском путу Републике Србије.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Унапређивање сарадње Черњивецке области и Војводине Понедељак, 19. Јун 2017. 0:00
    Потпредседник Покрајинске владе Михаљ Њилаш примио је делегацију из Черњивецке области у Украјини, коју је предводио заменик председника обласне државне администрације Игор Богатирец. У разговору, којем је присуствовао и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, истакнута је могућност унапређивања сарадње између АП Војводине и Черњивецке области, у оквиру јачања укупне сарадње наше покрајине и региона Украјине.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Одржана завршна конференција у оквиру реализације пројекта DR SHARE у Хрватској Понедељак, 19. Јун 2017. 0:00
    Завршна конференција у оквиру пројекта „Смањење катастрофа, стандардизовање анализа опасности и процене ризика - DR SHARE“ одржана је 19. јуна 2017. године у Винковцима у Хрватској. Пројекат је окупио партнере из три државе - Србије, Хрватске и Босне и Херцеговине.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Покрајинска влада ће подржавати скупове који баштине традицију и културу различитих крајева Субота, 17. Јун 2017. 0:00
    Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић, присуствовао је у Буковцу, седамнаестом по реду Завичајном збору-косидба, спортско-културној манифестацији, чији је циљ очување крајишке традиције и културе. Традиционалној манифестацији, коју су организовали Завичајно удружење „Мањача“ и Савез крајишких удружења, присуствовао је министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, представници Владе Републике Српске и други гости.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић учествовао на радном састанку у вези са програмом прекограничне сарадње Мађарска-Србија Петак, 16. Јун 2017. 0:00
    На позив председника Самоуправе жупаније Бач-Кишкун Ласла Ридега, покрајински секретар, Огњен Бјелић, учествовао је на радном састанку у вези са INTERREG IPA програмом прекограничне сарадње Мађарска-Србија 2014-2020.