• Секретар Бјелић присуствовао отварању границе на тромеђи Србије, Мађарске и Румуније Субота, 18. Мај 2019. 18:30
    Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић присуствовао је данас традиционалном отварању границe на тромеђи Србије, Мађарске и Румуније (код насељeног места Рабе), које организује Регионална сарадња Еврорегије Дунав-Криш-Мориш-Тиса (ДКМТ). Секретар Бјелић истакао је да резултати двадесетогодишње сарадње у оквиру Еврорегије ДКМТ показују да идемо у правом смеру, улажући напоре како би се договорени пројекти реализовали.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Додељени подстицаји предузећима за ново запошљавање и куповину опреме Среда, 15. Мај 2019. 15:00
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић уручио је данас уговоре у укупној вредности од 300 милиона динара, чија реализација ће обезбедити отварање више од 290 нових радних места у 14 предузећа, и за набавку опреме за 26 привредних друштава. Бесповратна средства за нова радна места и куповину опреме додељена су у износима од по 150 милиона динара на конкурсима Развојне агенције Војводине (РАВ).
    ОПШИРНИЈЕ
  • Мировић одржао састанак са представницима привредних комора из региона Уторак, 14. Мај 2019. 16:05
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић одржао је данас састанак са представницима Привредних комора Републике Србије, Републике Српске, Црне Горе, и Северне Македоније и Војводине. На састанку одржаном у Покрајинској влади, разговарано је о јачању сарадње на економском плану и интензивнијем регионалном повезивању.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Председник Мировић примио министра Черкасова из Нижегородске области из Руске Федерације Уторак, 14. Мај 2019. 8:45
    Председник Покрајинске владе Игор Мировић састао се данас са Максимом Черкасовим Валеревичем, министром индустрије, трговине и предузетништва из Нижегородске обаласти, из Руске Федерације, са којим је разговарао о активностима за реализацију Споразума о сарадњи АП Војводине и те руске регије, који је потписан прошле године. На састанку је оцењено да су пријатељски односи две земље добар темељ за проширивање и унапређивање сарадње у областима индустријске производње, пољопривреде, науке, културе и туризма.
  • Јачање привредне сарадње са Словенијом Понедељак, 13. Мај 2019. 11:45
    Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић и секератар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић састали су се у оквиру 86. Међународног пољопривредног сајма са министарком пољопривреде у Влади Словеније Александром Пивец. На састанку је оцењено да је досадашња привредна сарадња Србије и Словеније добра, али да постоји простор за њен већи пораст, посебно у сектору пољопривреде.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Војвођанским општинама 17,7 милиона за унапређење локалног и регионалног развоја Петак, 10. Мај 2019. 12:10
    Подсекретар Секретаријата за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Војновић, потписао је данас уговоре у вредности од 17,7 милиона динара са предстваницима четири града и 15 општина АП Војводине по основу Конкурса за суфинансирање пројеката јединица локалних самоуправа стратешког значаја у области регионалног развоја.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Додељена бесповратна средства привредним друштвима за отварање нових радних места по Конкурсу за 2019. годину Среда, 08. Мај 2019. 11:05
    На основу члана 24. Покрајинске скупштинске одлуке о покрајинској управи („Службени лист АП Војводине“, број 37/2014, 54/2014, 37/2016 и 29/2017), члана 13. Покрајинске уредбе о условима и начину доделе средстава из буџетског фонда за спровођење мера развојне политике АП Војводине ( „Службени лист АП Војводине“ 42/2017) као и члана 7 ст 1 тачке 1) , члана 11, 12 и 14. Уредбе о правилима за доделу државне помоћи („Сл. гласник РС“, бр 13/2010, 100/2011, 91/2012, 37/2013 и 119/2014), тачке I и тачке VI Конкурса за доделу бесповратних средстава привредним друштвима за отварање нових радних места, обавештења Комисије за контролу државне помоћи бр. 401-00-00010/2019-01 од 08.02.2019. године као и Одлуке Скупштине Развојне агенције Војводине о усвајању препорука за привредна друштва чија је делатност од значаја за привредни, пољопривредни и рурални развој АП Војводине, број СД-XIV-01/2019 oд 07.05.2019. године, покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу доноси Р е ш е њ е о додели бесповратних средстава привредним друштвима за отварање нових радних места