• Секретар Бјелић: Тврђава Арад је симбол страшног страдања српског народа у логору током Првог светског рата Субота, 22. Април 2017. 12:10
    АРАД, 21.04.2017. - Покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић, положио је у петак, 21. априла 2017. године, цвеће на спомен плочу и указао почаст свим жртвама и страдалим српским заробљеницима у логору у Араду, који су уморени у периоду од 1914. до 1918. године у логору Арадска тврђава, у Румунији, оценивши да је“ тврђава Арад симбол страдања и патње српског народа у Првом светском рату, где је над њима извршен злочин по налогу тадашњих аустроугарских власти“.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Пастор и Бјелић на обележавању 25 година Жупанијског већа Арада Петак, 21. Април 2017. 14:10
    Арад/Нови Сад, 21. април – Председник Скупштине АП Војводине Иштван Пастор и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић присуствовали су данас у румунском граду Араду свечаном обележавању 25. годишњице од формирања Жупанијског већа Арада, као највишег представничког тела истоимене жупаније. Говорећи на свечаној академији поводом великог јубилеја жупаније са којом АП Војводина негује пријатељске и партнерске односе, председник Пастор је нагласио да „све нас, Румуне, Мађаре, Србе, везују дубоке историјске, комшијске, пријатељске и породичне везе“, које се онда много лакше употпуњују институционалним, привредним, екомомским и другим садржајима.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Потписан Споразум о сарадњи између Привредне коморе Војводине и Привредне коморе Тимиш, Темишвар Петак, 21. Април 2017. 9:10
    ТЕМИШВАР - Привредна комора Војводине и Привредна комора Тимиш, са седиштем у Темишвару, потписале су у четвртак, 20. априла 2017. године Споразум о сарадњи у Темишвару, Румунија, чиме је успостављена чврста основа за будућу сарадњу, а потписивању су присуствовали и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић и подсекретар Небојша Војвновић.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Помоћник секретара Небојша Дракулић разговарао са проректором Универзитета у Санкт Петерсбургу Четвртак, 20. Април 2017. 15:55
    НОВИ САД, 20. априла 2017. – Помоћник секретара за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић и подсекретарка у секретаријату за високо образовање и научноистраживачку делатност Светлана Михић разговарали су у четвртак, 20. априла 2017. године, са проректором за међународну сарадњу са Државног економског универзитета из Санкт Петерсбурга Димитријем Василенком о могућностима међурегионалне сарадње у области високог образовања.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Милићевић и Бјелић разговарали са привредницима у Оџацима о развоју на локалу Среда, 19. Април 2017. 9:10
    Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић посетили су у уторак, 18. априла 2017. године, Оџаке, где је на округлом столу под називом „Развој, потенцијали и проблеми привреде у општини Оџаци“, разговарао са привредницима оџачке општине о њиховој улози у развоју привреде на локалу, као и о тренутним приликама и проблемима са којима се суочава привреда у оџачкој општини.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Секретар Бјелић на Инвестиционој конференцији у Италији позвао италијанске привреднике да улажу у Војводину Понедељак, 10. Април 2017. 14:30
    Конференција о инвестиционим потенцијалима Војводине и Србије одржана је 8.априла 2017.године у граду Ловере, у Ломбардији, на иницијативу гдина Марка Занија (Marco Zanni),члана Европског парламента и Групе пријатељства са Србијом и посредством Мисије РС у Бриселу. Током конференције представљени су потенцијали у приоритетним секторима, правни оквир улагања и расположиви подстицаји за италијанске компаније. Публику је чинило више од 60 италијанских компанија, углавном малих и средњих предузећа из Ломбардије, која су веома успешна у различитим секторима, као што су дрвна индустрија, металопрерађивачка, ИТ сектор, електроника, текстилна,телекомуникације,енергетика, грађевина, производња пластике, прехрамбена, логистика.
    ОПШИРНИЈЕ
  • Игор Мировић присуствовао прослави румунске жупаније Тимиш и обишао институције Срба у Темишвару Понедељак, 10. Април 2017. 11:20
    Темишвар/Нови Сад, 7. април 2017. - Председник Покрајинске владе Игор Мировић и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњен Бјелић присуствовали су данас у Темишвару свечаности поводом две и по деценије од оснивања Жупанијског већа Тимиша, жупаније у суседној Румунији са којом АП Војводина остварује значајну међурегионалну сарадњу. Свечаности су присуствовали и премијер Румуније Сорин Гриндеану, председник Жупанијског савета Тимиша Калин Јонел Добра, представници жупанија Караш-Северин и Арад, као и гости из Мађарске и Молдавије.