Ружић и Бјелић о унапређењу сарадње

19.септембар 2017.

Састанак Ружића и Бјелића

Министар државне управе и локалне самоуправе Бранко Ружић разговарао је данас са покрајинским секретаром за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Огњеном Бјелићем о начинима да се унапреди сарадња између институција.

Министар и покрајиниски секретар су се сложили да је сарадња веома добра, али да постоји простор да се она интензивира, посебно када је реч о заједничким пројектима у области инфраструктуре којима се стварају услови за локални економски и равномерни регионални развој.

Ружић и Бјелић су се сложили да би у наредном периоду свакако требало синхронизовати активности и програме подршке, како би се буџетска средства ефикасно усмеравала на оно што је локалним самоуправама најпотребније. Такође су истакли да ће се конскултације и сарадња наставити и у области припреме закона који се тичу уређења система локалних самоуправа, запослених у јавном сектору и положаја национланих мањина.