Небојша Дракулић на 13.Конференцији  европских регија и градова  у Салцбургу

26. септембар 2017.

Дракулић на 13. Конференцији европских регија

Помоћник покрајинског секретара  за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Небојша Дракулић учествовао је на овогодишњој  тродневној  13.Конференцији европских  регија и градова која се одржала  у  Савезној аустријској покрајини Салцбург у организацији Института европских региона (IRE- institut der regionen Europas) и града Салцбурга.

Помоћник Дракулић  током свог боравка у Салцбургу првог дана  присуствовао је свечаном отварању конференције и учествовао је на панелу  „Следећа генерација држава нових чланица  ЕУ“ где  су уводни предавачи били председник Европског комитета региона  Карл Хеинц Ламберц (Karl-Hilnz Lambertz),  заменик градоначелника града Салцбурга Харалд Преунер (Harald Preuner),

Дракулић на 13. Конференцији европских регија

председник Савезне покрајине Салцбург Вилфред Хауслајер (Wilfried Hauslauer), министарка за европске интеграције Републике Србије  Јадранка Јоксимовић, и где је главни реферат дао европски комесар за политику суседства и преговоре о проширењу  Јоханес Хан  (Johannes Hahn).

Другог дана конференције одржане су панел дискусије „Како одржати руралне регије привлачним за будуће генерације“, „Следећа генерација обновљиве енергије“ и „ Старт-ап предузећа-будућност  нових генерација“ на којима су предавачи били еминентни стручњаци из  света политике, новинарства, образовања и предузетништва.

Дракулић на 13. Конференцији европских регија

На маргинама састанака Даркулић се састао и са председником Института региона Европе  и саветником  европског комесара Јоханеса Хана проф. др Францом Шаусбергером (Franz Schausberger)

Институт региона Европе  обухвата више од 130 регија, градова, локалних самоуправа и приватних предузећа  из 23 европске земље повезаних заједничким  интересом  да своје идеје преточе у акцију и ојачају важност регионалног и локалног нивоа у процесу доношења политичких одлука.